Dostojan otpor prvaku

PRIMORJE EB – JUG CO 9:12 (2:3, 4:5, 0:3, 3:1)

PRIMORJE EB: Jelovina (12 obrana), Radu 2, Petrić, Power 1, Peroš 1, Čunko, Tkač 2, Rakovac, Mudražija, M. Vrlić, Vukičević, Paparić 2, Čubranić, Buljubašić 1. Tr.: Igor Pezelj.

JUG: Bijač (10 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 1, Merčep, Farčić, Ivanković, Pavličević, Perrone 5 (1), Benić, Obradović 3, Popadić, J. Vrlić 2. Tr.: Vjekoslav Kobešćak.

SUCI: Nenad Periš i Branko Banovac (oba iz Splita)

DELEGAT: Zdravko Kučinić (Zagreb)

Igralo se na Olimpijskom bazenu 1 “Zdravko Ćiro Kovačić” pred oko 200 gledatelja. Igrač više: Primorje EB 7/3, Jug CO 7/4. Peterci: Primorje EB 0/0, Jug CO 1/1. Isključeni zbog 3 osobne greške: Mislav Vrlić u 25.min., Power u 30. min.

Riječani nisu uspijeli prirediti iznenađenje u 11. kolu Triglav Regionalne lige protiv superfavoriziranog Juga, ali su na kraju ipak spriječili potop te izgubili utakmicu rezultatom 9:12. Na početku je odmah Perrone doveo Gospare u vodstvo ali je Radu iz kontre poravnao na 1:1. Do kraja četvrtine uslijedila su još dva pogotka dubrovčana (Joković i Vrlić), ali je Tkač smanjio na 2:3. Perrone i Obradović postavljaju odmah… distancu (2:5), ali zatim je uslijedila serija primorjaša od 3:0 (Tkač, Buljubašić i Peroš) za obećavajućih 5:5. Uzvraća Jug istom mjerom, te Vrlić, Perrone i Fatović postavljaju +3, da bi Paparić na kraju četvrtine smanjio na 6:8. Treća je četvrtina kobna za Primorje, koji se nije oporavio nakon nove serije Juga od 3:0 (Perrone dvaput i Obradović), bez obzira što su u posljednjoj fazi igre Riječani uspijeli smanjiti na 9:11 (Power, Radu i Paparić), da bi Obradović postigao pogodak za konačnih 12:9.

Tekst: Ivo Vidotto