Triglav regionalna liga – 10. kolo

JADRAN SPLIT – PRIMORJE ERSTE BANKA 10:11 (4:3, 2:2, 1:3, 3:3)

Bazen na Poljudu. Gledatelja: 150

Suci: Savinović i Štampalija (Hrvatska). Delegat: Miloš (Hrvatska)

JADRAN: Bratim, Tonković, Marinić-Kragić 2 (1), Vasić 1, Antonijević 1, Pejković 1, Popović 1, Buzdovačić, Visković, Milardović 1, Santini, Gluhaić 3, Strujić 9 obrana, Chikvinidze

PRIMORJE EB: Jelovina 16 obrana, Radu 3, Blažić, Power 1, Peroš 2, Čunko, Tkač 1, Rakovac, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić 1, Čubranić, Buljubašić

Igrač više: Jadran 3 (9), Primorje EB 3 (6)

Peterci: Jadran 1 (1), Primorje EB /

Tri isključenja: Power 8Primorje EB) 27′

Vaterpolisti Primorja Erste banke pobijedili su splitski Jadran u susretu 10. kola Triglave regionalne lige na Poljudu.

Utakmicu su otvorili domaći vaterpolisti pogotkom Popovića. Uslijedila su dva brzopotezna gola Ante Vukičevića kojim su Primorjaši preuzeli vodstvo. U 5. minuti Antonijević realizira igrača više, a zatim Pejković pogađa za novo vodstvo Splićana.

U 7. minuti Radu je uspješan iz blizine, no Gluhaić golom iz daljine zaključuje prvu četvrtinu kod vodstva Jadrana 4:3.

Čvrsta obrana i vratari došlis u do izražaja na početku druge četvrtine. Prvi je gol zatresao Power za izjednačenje 4:4. U 15. minuti prvo je Vasić odveo Jadran na plus jedan, ali je Peroš pogodio peto izjednačenje, 5:5.

Na odmor je sa prednošću otišao Jadran nakon Milardovićeve uspješne realizacije igrača više 40 sekundi prije kraja druge dionice.

Radu je nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini nadoknadio zaostatak Primorja, a Paparić riječke dečke doveo u vodstvo. Uslijedila je sjajna serija vratara Jelovine koji je uspio obraniti udarac Antonijeviću, a u novom napadu domaćih i Viskoviću.

No, Kapetan Buljubašić skrivio je peterac četiri minute prije kraja, a sigurni realizator za 7:7 bio je Marinić-Kragić.

Nakon što Riječani nisu uspjeli realizirati napad, Jelovina je ponovno svojom 12 obranom zaustavio napad Jadrana. Vodstvo uoči posljednje četvrtine gostima je donio Radu.

Peroš odvodi Primorje na plus dva 7:9 u 26. minuti. No, prvo Gluhaić, a zatim Marinić-Kragić koriste pad koncentracije domaćih i igrača više za novo izjednačenje 9:9.

Tkač je uspješan u 27. minuti za 9:10, a nakon trećeg isključenja Powera vratar Jelovina uspjeva sačuvati mrežu od napada Jadrana.

Nakon Antonijevićevog promašaja , Vukičević 40 sekundi prije kraja utakmice odvodi Riječane na plus dva 9:11, a Popović pogađa konačnih 10:11 u posljednjem napadu domaćih.