Primorje startalo – šampionski!

PRIMORJE EB – JADRAN ST 16:4 (6:2, 5:0, 3:0, 2:2)

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Burić, Radu 4, Krapić, Peroš, Sukno 4 (1), Muslim 2, Petrović, Mudražija 1, Elez 4, Šetka 1, Rakovac, Kren, Vrlić. Tr.: Ivan Asić.

JADRAN ST: Šolić (7 obrana), Kaleb, Tonković, Popović, Divković, Perić, Santini, Bušelić, Milardović, Buzdovačić 1, Lisica, Bratim, Dužević 3. Tr.: Mirsad Zajmović.

Suci: Marko Matijević i Goran Gavrilović (oba Zagreb). Delegat: Alen Pešušić (Zagreb)

Bazen na Kantridi, gledatelja oko 500.

Igrač više: Primorje EB 7/5, Jadran ST 3/0.

Peterci: Primorje EB 1 (1), Jadran ST 0 (0).

Isključeni zbog 3 osobne greške: Santini u 23. min.

RIJEKA | Napokon! Vratio se vaterpolo na Kantridu. U prvom kolu Triglav vaterpolo lige, novo natjecanje umjesto stare Jadranske lige, Primorje je ugostilo splitski Jadran. Bilo je puno novosti u riječkom sastavu, nakon odlaska braće Varga i Obradovića, dolaska Marka Eleza i povratka, nakon punih deset godina, Damira Burića. Drugi Vratar Dejan Lazović nije bio u sastavu zbog kazne od tri kola neigranja zarađene prošle sezone u Budvi. Nije bilo ni Garcie (ozljeda prsta), tako da su priliku dobili redom Duje Peroš i Nino Mudražija, koji su igrali i prošle sezone, te povremeni prvotimci Dario Rakovac i Mislav Vrlić i Jakov Kren.

Prvi pogodak novog prvenstva postigao je nakn 26“ Cosmin Radu, koji je okružen trojicom protivničkih igrača uspio matirati Šolića. Na 2:0 povisio je Sandro Sukno udarcem sa 6-7 metara, a Radu je postigao ubrzo i svoj drugi gol, tako da je nakon 2’39“ rezultato bio 3:0. Mogli su Riječani postići odmah i četvrti gol, međutim Muslimov je šut s igračem više uzdrmao vratnicu, što je gostima dalo priliku da postignu gol preko Buzdovačića. Iskupio se Muslim već u sljedećem napadu, također s igračem više. Ubrzo je stigao i Elezov prijenac s kapicom Primorja, za trenutnih 5:1, dok je na 6:1 povisio Sandro Sukno iz peterca kojeg je zaradio Cosmin Radu. Smanjili su splićani lijepim pogotkom Duževića s dva metra, i bilo je to konačnih 6:2 na kraju prve četvrtine.

DSC_9054

U drugom je periodu igre „bal“ otvorio Muslim projektilom sa 6 metara, ali uslijedila je nakon toga serija promašaja, koju je prekinuo Radu svojim trećim pogotkom iz odbijanca, a ubrzo je svoj treći gol postigao i Sandro Sukno iz polukontre. Elez je s igračem više povisio na 10:2, a isti je igrač postigao i jedanaesti gol za Primorje iz brze kontre. Splićani djeluju potpuno nemoćno u napadu a u obrani ne znaju odakle im prijeti veća opasnost, a Riječani bez milosti nastavljaju torpedirati splitski brod, zaključivši prvu polovicu utakmice s uvjerljivih 11-2.

U 17. minuti, Marko Elez postiže svoj četvrti pogodak, čime trenutno postaje prvi strijelac na utakmici, ali Sandro Sukno ga dostiže već u narednom napadu, nakon čega dolazi do malog zatišja od tri i pol minute. Obranili su se Riječani dvaput s igračem manje, da bi napokon Cosmin Radu svojim četrvtim pogotkom povisio na 14:2. Igraju primorjaši čvrstu i agresivnu obranu bez obzira na rezultatsku prednost, tako da se i treća četvrtina završava bez primljenog gola, čemu je kumovao i Frano Vićan sa svojih 7 obrana, nakon čega se seli na klupu prepustivši mjesto među vratnicama mladom Jakovu Krenu.

DSC_9115

Problemi sa semaforom na početku zadnje četvrtine, koju je Primorje započeo sa svim svojim mladim igračima, ako se izuzmu Krapić i Elez, a na klupi je ostao i Peroš. Prvi pogodak je potpisao Nino Mudražija iz lijepe kontre a Dužević postiže treći gol za slićane nakon posta dugog 19’27“. Pljesak publike je pobrao Kren za svoju prvu obranu, ali nije se mogao suprotstaviti novom naletu Antonia Duževića, koji je smanjio na 15:4 ali je Šetka svojim prvim golom vratio goste na -12.

Utakmica se polako… gasi, što je u neku ruki i shvatljivo, iako bi trener Asić htio da mu momčad bude koncentrirana do kraja. Sezona je počela s uvjerljivih 16:4 a u srijedu u goste stiže prošlosezonski finalist, zagrebačka Mladost.

Tekst: Ivo Vidotto

Fotografije: Lucio Vidotto